o sesjach

Kiedy zarezerwować sesję?
Sesję rezerwujemy z 3-4 tygodniowym wyprzedzeniem. W przypadku sesji noworodkowej wstępny termin rezerwujemy gdy maleństwo jest jeszcze w brzuszku, a konkretną datę ustalamy gdy dziecko przyjdzie na świat.

Kiedy najlepiej wykonać sesję noworodkową, niemowlęcą, ciążową?
Sesje noworodkową najlepiej wykonać między 5 a 14 dniem życia maluszka. Jest to bardzo ważne z wielu powodów. Noworodki w tym wieku są dużo bardziej poddatne na układanie w pozy, które pamiętają jeszcze z brzucha mamy, przesypiają większość dnia więc będziemy mieć pewność, że sesja przebiegnie sprawnie i bez stresu dla dziecka i rodziców. Noworodki do 2 tygodnia życia są mniej wrażliwe na dotyk, znacznie lepiej tolerują zmianę pozycji, ubieranie i rozbieranie w trakcie sesji niż dzieci 3 lub 4 tygodniowe.
Niemowlęta najlepiej fotografować w trzech przełomowych momentach. Pierwszy to ok. 4 miesiąca, kiedy bobas leży na brzuszku, unosi już główkę i utrzymuje się pewnie na rączkach.  Drugi, około 7-8 miesiąca, kiedy maluch już samodzielnie siedzi, oraz trzeci kiedy stoi z podparciem, ale nie chodzi jeszcze sam, czyli między 9 a 12 miesiącem.
Sesję ciążową najlepiej jest wykonać między 7 a 8 miesiącem ciąży, kiedy brzuszek jest już ładnie zaokrąglony,
a przyszła mama czuje się na tyle dobrze, aby pozować i czerpać przyjemność z sesji.

Gdzie odbywają się sesje?
Sesje noworodkowe wykonuje w moim studio, sesje niemowlęce, dzieci starszych oraz sesje ciążowe możemy wykonać zarówno w studio jak i w plenerze.

Ile czasu trwa sesja?
Sesje noworodkowe trwają zazwyczaj od 2 do 6 godzin. Na sesję poświęcam tyle czasu ile trzeba, nigdy jej nie przyspieszam. Staram się dostosować do rytmu maluszka - jest czas na karmienie, przewijanie, przytulanie.
 Sesje dzieci starszych przeważnie trwają znacznie krócej. Sesja niemowlęca oraz dzieci starszych trwa zazwyczaj od 1 do 3 godzin.

Jak przebiega sesja?
Podczas sesji robimy kilka stylizacji, przebieramy malucha oraz zmieniamy aranżację. Dużo się dzieje, ale dbam o to aby panowała spokojna atmosfera. Każda sesja jest inna, a jej rytm dyktuje dziecko.
W pełni dostosowujemy się do jego potrzeb - jest czas na przytulanie, przewijanie, karmienie.
W trakcie sesji bardzo liczę również na Waszą pomoc podczas robienia zdjęć. Sami znacie najlepiej swoje dziecko, wiecie co je rozbawia, co lubi, czym je zainteresować, dlatego zaangażowanie rodziców jest bardzo istotne i ma duży wpływ na efekt końcowy sesji.

Czy muszę mieć własne rekwizyty ubranka dla maluszka?
Nie. W moim studio znajdują się wszystkie niezbędne rekwizyty - koszyki, pojemniki, przeróżne dodatki oraz tła wykorzystywane podczas sesji noworodkowych oraz niemowlęcych.
Posiadam dużą kolekcję dodatków min. czapeczki, opaski, spódniczki tutu, które chętnie udostępniam do zdjęć.

Co zabrać ze sobą na sesję noworodkową, niemowlęcą?
Wybierając się na sesję noworodkową najlepiej zabrać ze sobą pieluszki, dodatkową porcję mleczka, smoczek, kocyk do okrycia maluszka.

W co ubrać się na sesję ?
Noworodki oraz niemowlaki zazwyczaj fotografuję w  stylizacjach przeznaczonych do sesji.
Dla starszych dzieci najlepiej zabrać ze sobą kilka stylizacji - ubranka wygodne, niekrępujące ruchów, takie które lubią nosić. Najlepiej unikać krzykliwych kolorów oraz bluzek z nadrukami, logo, czy napisami. Na fotografiach dobrze wyglądają kolory, ubranka gładkie, ale również wzory tj. krateczki, kropeczki.
W przypadku sesji rodzinnych ubrania dobieramy tak, aby do siebie pasowały, były w podobnej stylistyce.
Oferuję ciekawe dodatki, akcesoria, które urozmaicają fotografie.

Co następuje po skończonej sesji?
Po sesji, najczęściej jeszcze tego samego dnia przesyłam Wam miniatury wszystkich zdjęć z sesji, po mojej wcześniejszej selekcji (zazwyczaj od 40-80 zdjęć z sesji). Sami decydujecie o tym, które obrabiam.

Kiedy dostaniemy obrobione zdjęcia?
Zdjęcia obrabiam i oddaję w czasie do 3 tygodni od momentu podania przez Was listy z numerkami zdjęć.

Co wliczone jest w cenę sesji?
Efektem sesji są obrobione zdjęcia w formie elektronicznej oraz odbitki 13x18cm wydrukowane na jedwabnym papierze fotograficznym. Całość zapakowana jest w ozdobne pudełko. Do każdej sesji zdjęciowej możecie zamówić dodatkowo: fotoksiążki, fotoalbumy, obrazy, kalendarze oraz dodatkowe odbitki.
Wszystkie produkty wykonuję w profesjonalnym laboratorium fotograficznym co daje mi gwarancję jakości.

Czy poza wybranymi ujęciami otrzymamy wszystkie zdjęcia z sesji?
Nie oddaję zdjęć tzw. "surowych", nieobrobionych, czyli tych pozostałych fotografii jakie powstają podczas sesji.